Už jste někdy přemýšleli o povzbuzení svého chlupatého kamaráda papájovou léčbou? Pokud ne, nyní je vhodný čas vyzkoušet a nabídnout vašemu mazlíčkovi chutné jídlo.

Sušené papájové pochutiny pro vašeho psa jsou extrémně chutné a žvýkací, což psovi také prospěje – ústní hygiena a dobré trávení.

Chtěli jste někdy nabídnout svému psovi papáju a nebyli jste si jisti, jak by ho to ovlivnilo? Přemýšleli jste někdy, jestli je pro něj papája dokonce dobrá? Dejte všechny své starosti pryč. Psi si mohou užívat papáji stejně jako lidé, stačí si dát pozor na to, jak moc toho váš mazlíček sní.

Výhody papájové pochutiny pro vašeho psa

Papájové pochutiny pro vašeho psa ve správném množství mohou mít mnoho výhod pro jeho zdraví. Papája je ovoce, které obsahuje mnoho užitečných ingrediencí, například:

  • Vitamíny K, C, E, A, které zvyšují energii vašeho psa a posilují imunitní systém
  • Vápník, hořčík a draslík, které mají pozitivní vliv na růst psa
  • Vysoký obsah vlákniny, což může zabránit obezitě a zajistit zdravé trávení vašeho domácího mazlíčka
  • Dobrá struktura a konzistence usnadňuje žvýkání

Jak se papája získává

Papája pochází z Mexika a dalších zemí Střední a Jižní Ameriky. Vždy bylo známo jako zázračné ovoce a dnes je považováno za základní složku asijského kulinářského světa. Proto je Indie největším producentem papáje na světě. Věděli jste, že produkuje ročně až 5,6 milionů papáje?

Papája roste na stromech v horkých částech světa, což znamená, že se vyskytuje převážně v tropických a subtropických částech světa.

Je lepší zvolit čerstvou nebo sušenou papáju?

Přesto, že čerstvá i sušená papája má na vašeho psa mnoho pozitivních účinků, je třeba mezi nimi rozlišovat. Každá z nich má mnoho výhod, z nichž bude mít váš mazlíček užitek.

Sušená papája obsahuje málo vody, ale má vyšší množství cukru, což ji činí chutnější. Tvrdší struktura a zejména struktura papájových pochoutek zlepší žvýkací schopnosti vašeho psa, což má pozitivní vliv na jeho náladu a zuby. Během žvýkání se uvolňuje hormon štěstí, takže můžete jeho den určitě rozjasnit jedním papájovým zážitkem.

Ale musíte věnovat pozornost množství sušené papáji. Buďte zvlášť opatrní, pokud má váš pes problémy s vysokým obsahem cukru. V tomto případě je pro něj vhodnější čerstvá papája, která obsahuje více vody a méně cukru.

Proč je vitamín C dobrý?

Většina lidí si je vědoma, že vitamín C je pro přežití zásadní, a proto jej konzumuje každý den. Často se ptáme, zda je pro naše domácí mazlíčky stejně důležitý vitamín C. Všichni psi produkují vitamín C v jejich tělech, takže se věří, že už to ve své stravě nepotřebují. To platilo až do studie v roce 1942, která ukázala, že psi mají nedostatek vitamínu C.

Nedostatek vitamínu C je běžným problémem u psů, kteří mají kožní problémy, trpí horečkou a ti, kteří jsou neustále vystaveni vysoké úrovni stresu. Nejčastější příčinou nedostatku vitamínu C je psychický stres a nadměrné napětí. To lze často pozorovat u loveckých, závodních a policejních psů.

Se správným množstvím vitamínu C zvyšujeme imunitní systém zvířete, který mu pomáhá vyhýbat se mnoha chorobám. Vitamin C zvýší počet protilátek v těle vašeho psa, které bojují s bakteriemi a viry. To mu umožní bojovat proti mnoha nemocem.

Doporučuje se také pro štěňata, protože pomáhá vytvářet kolagen, což je klíčový faktor správného růstu kloubů a kostí. Proto se vyšší příjem vitamínu C doporučuje také pro starší psy, kteří po zotavení potřebují kolagen.

Pozitivní účinek na zažívací trakt psa

Papája obsahuje 88 % vody a 11 % uhlohydrátů (cukr a vlákninu). Díky přítomnosti vlákniny a cukru jsou papájové pochoutky perfektním řešením pro nadměrnou obezitu vašeho domácího mazlíčka.

Vlákno vyřeší trávicí potíže vašeho psa, protože působí jako přírodní zdroj k úlevě od žaludečních problémů u lidí i zvířat. Vysoký obsah vlákniny, minerálů a vitamínů zabrání nadýmání vašich čtyřnohých přátel.

Kteří psi mohou jíst papáju?

Papája má velmi pozitivní vliv na zdravé trávení vašeho psa; nesmíme však zapomenout na jeho další vlastnosti. Vzhledem k přetrvávajícím pozitivním účinkům se papája doporučuje i pro další zdravotní problémy.

Doporučuje se psům, kteří mají následující:

  • obezita
  • alergické reakce
  • pankreatitida
  • slabý imunitní systém
  • onemocnění jater / ledvin
  • cukrovka

Doporučená denní dávka

Doporučené denní množství papáje závisí na velikosti psa a jeho reakci na ni. Musíte mít na paměti, že by papája neměla být podávána jako hlavní jídlo. Je již zahrnuta v 5 % převážně vlhkého krmiva pro psy. Papája léčit může sloužit jako „dezert“, který bude mít mnoho pozitivních účinků na jeho zdraví. Můžete je také použít k výcviku vašeho mazlíčka.

Každé jídlo má jiný účinek na zvířecí střeva, takže nejprve se ujistěte, že papája nemá nepříznivý vliv na vašeho psa. Také se ujistěte, že váš domácí mazlíček není alergický na papáju.

Zkuste mu nabídnout jeden kousek a pozorovat, jak na něj bude reagovat jeho kůže, trávení, imunitní systém. Navzdory jeho pozitivním účinkům doporučujeme poradit se s veterinárním lékařem nebo jiným odborníkem před krmením ve velkém množství.

Finální myšlenka

Jak vidíte, papája je vhodná pro menší i větší psy. Má mnoho pozitivních vlastností, které přispějí ke zdraví vašeho domácího mazlíčka.

Doufáme, že jste si tento článek užili a získali spoustu důležitých informací. Nyní můžete zkazit svého psa papájovými pamlsky a necítit se z toho špatně.

Jsme vždy k dispozici a pokud budete mít jakékoli další otázky, rádi vám pomůžeme :)